تحقیق ترمینالوژی پایه و مفاهیم (فیزیک)

دسته بندی فیزیک
فرمت فایل doc
تعداد صفحات 7
حجم فایل 7 کیلو بایت

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

ترمینالوژی  پایه و مفاهیم

تعریف و ریاضیات كاربردی

در اول بخش 3 كلاس فیزیك ، ما قوانین نیوتن رابرای تحلیل و تجزیه حركت اشیاء مورد استفاده قرار می دهیم . مجموعه اطلاعات و تأكید بر آنها برای تعین سرعت یك شیء بكار برده شده است . اطلاعات تسریع یافته متعاقباً برای تعیین اطلاعات درباره سرعت و شتاب یا تغییر مكان یك شی ء پس از دادن یك دوره زمانی بكار برده می شود . در این خالت ، قوانین نیوتن به عنوان یك برنامه مفید برای تحلیل  حركتی و پیش بینی درباره موقعیت نهایی حركت شی ء اجرا می شود . در این بخش ، یك برنامه كاملاً مختلف برای تجزیه و تحلیل حركت اشیاء بكار برده شده است . حركت از ادراك كاری و انرژی تلقی می گردد . تأثیری كه كار بر انرژی یك شی ء ( یا سیستم اشیائ )  دارد مورد برسی خواهد بود . نتیجه سرعت و یا ارتفاع اشیاء می تواند از اطلاعات انرژی پیش بینی شود . به منظور درك این روش انرژی كاری برای تجزیه و تحلیل حركتی ، مهم است كه در ابتدا یك درك اساسی از چند عبارت اساسی داشته باشید . بنابراین ، درس یك این بخش بر تعاریف  و معانی چنین عباراتی به عنوان كار ، انرژی مكانیكی ، انرژی پتانسیل ، انرژی حركتی و قدرت توجه دارد .

 

در فیزیك ، كار به عنوان یك نیروی تأثیر گزار بر شیئ تعریف شده است كه باعث جابجایی اشیاء می باشد . در اینجا سه لغت كلیدی در این تعریف وجود دارد – نیرو ، جابجایی ، هدف . به منظور اینكه نیرویی شرایط لازم برای انجام كار را بر روی شیء داشته باشد ، آنجا باید یك جابجایی وجود داشته باشد  و نیرو باید باعث جابجایی گردد . در اینجا چندین نمونه  جالب در مورد كار وجود دارد كه در زندگی روزمره قابل مشاهده می باشد – اسب یك گاو آهن را بر روی زوین می كشد ، پدری چرخ  خواروبار را در راهروی مغازه خواروبار فروشی هل می دهد  ، یك دانشجو كوله پشتی پر از كتابش را بر روی شانه هاش حمل می كند ، یك وزنه بردار یك وزنه را  به بالای سرش می برد ، یك ورزشكار در رشته پرتاب وزنه  ، وزنه را پرت می كند و الی آخر . در همه مواردی كه در اینحا ذكر شد یك نیرو بروی شیء وارد شده است كه منجر به جابجایی شیء می شود .

پنج جمله پائین  را بخوانید و تعیین كنید كه آیا آنها نمونه هایی از كار هستند یا نه ؟ سپس موس را بر روی منوی ظاهر شده حركت دهید و پاسخ را برسی كنید .

پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود

پرداخت و دانلود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *